nvm-windows

nvm-windows är en smidig lösning för utvecklare som arbetar med flera Node.js-projekt på Windows. Det låter dig installera och växla mellan olika Node.js-versioner med ett enkelt kommando, vilket eliminerar behovet av komplicerade manuella installationer.

Verktyget är lättviktigt och integreras sömlöst med din befintliga utvecklingsmiljö. Oavsett om du testar ny funktionalitet i senaste Node.js eller underhåller äldre projekt, ser nvm-windows till att du alltid har rätt version redo.

Nyheter

Verifierad 1h sedan
Version 1.2.2 Släppt 2025-01-01
## Vad har ändrats

Detta är en fix för användare som installerar på en annan enhet än C:. Se [denna notering](https://github.com/coreybutler/nvm-windows/wiki/Common-Issues#nodejs-installation-fails-silently) för detaljer.

* Bump actions/setup-go from 4 to 5 av @dependabot i https://github.com/coreybutler/nvm-windows/pull/1204
* Bump actions/cache from 3 to 4 av @dependabot i https://github.com/coreybutler/nvm-windows/pull/1203
* Bump softprops/action-gh-release from 1 to 2 av @dependabot i https://github.com/coreybutler/nvm-windows/pull/1202
* Bump actions/github-script from 6 to 7 av @dependabot i https://github.com/coreybutler/nvm-windows/pull/1201


**Fullständig ändringslogg**: https://github.com/coreybutler/nvm-windows/compare/1.2.1...1.2.2
🏢 **[Attesteringsrapport](https://github.com/coreybutler/nvm-windows/attestations/4172410)**

💡 **Antivirusrapport**nvm.exeauthor-nvm.exenvm-setup.exe

💡 **Antivirusrapport**nvm.exeauthor-nvm.exenvm-setup.exe

💡 **Antivirusrapport**nvm.exeauthor-nvm.exenvm-setup.exe

💡 **Antivirusrapport**nvm.exeauthor-nvm.exenvm-setup.exe

💡 **Antivirusrapport**nvm.exeauthor-nvm.exenvm-setup.exe

💡 **Antivirusrapport**nv
Fullständiga versionsanteckningar →

Officiella nedladdningskällor

Varje källa nedan har validerats mot en godkänd utgivardomän och redaktionellt godkänts. Länkar dirigeras via en säker intern omdirigering.

Windows Officiell

Officiellt arkiv

Gå till officiell källa

Plattformar:

nvm-windows jämförd

En faktabaserad, sida-vid-sida översikt baserad endast på verifierad data.

Attribut nvm-windows Denna sida Another Redis Desktop Manager Flutter Git
Utvecklare Corey ButlerqishiboGoogleGit
Kategori Developer ToolsDeveloper ToolsDeveloper ToolsDeveloper Tools
Plattformar WindowsWindowsAndroid, iOS, Linux, macOS, Web, WindowsLinux, macOS, Windows
Officiella källor 1133
Verifierad officiell

Alternativ till nvm-windows

Verifierade, officiella nedladdningar i samma kategori.

  1. Incus Linux Containers Windows
  2. Pake tw93 Windows
  3. Chat2DB OtterMind Windows
  4. Ollama Ollama Linux · macOS · Windows

Jämför alla alternativ till nvm-windows →

Vanliga frågor

Var kan jag ladda ner nvm-windows säkert?
Använd de officiella källorna som listas på denna sida. Varje länk är validerad mot en godkänd utgivardomän och dirigeras via en säker intern omdirigering — inga tredjeparts- eller paketerade installationsprogram.
Vilka plattformar stöder nvm-windows?
nvm-windows är tillgängligt för Windows.
Är detta den officiella nvm-windows-nedladdningen?
Ja. Varje källa som visas här är validerad mot utgivarens godkända domän och redaktionellt granskad innan publicering.
Vem utvecklar nvm-windows?
nvm-windows utvecklas av Corey Butler.
Vilka är de bästa alternativen till nvm-windows?
Populära alternativ inkluderar VSCodium, Flutter och CodeG. Se jämförelsen ovan för en sida-vid-sida-översikt.

Recensioner & betyg

Inga recensioner än — var den första att dela din upplevelse.

Skriv en recension

Din e-post publiceras aldrig. Namn och e-post krävs.

Ditt betyg